سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > معرفی پارک فناوری پردیس


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی پارک فناوری پردیس

 پارك فناوری پردیس به عنوان مهم‌ترین پارک فن آوری کشور و حتی در منطقه غرب آسیا می باشد که در 38 هکتار در 20 کیلومتری تهران با مجوز شورای گسترش آموزش عالی در سال 1384  در دو فاز جداگانه ( با نام های پردیس نوآوری و پردیس دانش و فن آوری سلامت) تاسیس گردید. این پارک در زیرمجموعه نهاد ریاست‌جمهوری و با همكاری تعدادی از دانشگاه‌ها و مراكز مهم علمی- پژوهشی كشور در جهت تجاری‌سازی دستاوردهای فناورانه و ایجاد بستر مناسب برای رشد فن آوری و توسعه بازار شركت‌های دانش بنیان تاسیس گردیده و هم اکنون به‌عنوان یکی از سازمان‌های زیرمجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری فعالیت می‌کند. هدف از تاسیس این مجموعه، تجاری سازی دستآوردهای فن آوری و ایجاد بستر مناسب برای رشد فن آوری و توسعه شرکتهای دانش بنیان بوده است.

       بطور اصولی شرکتهای دانش بنیان یکی از پایه های توسعه اقتصادی کشور بوده و پارکهای فن آوری نیز یکی از زیرساخت های اصلی توسعه علمی، پژوهشی  به شمار می روند. در حال حاضر تعداد 260 شرکت دانش بنیان از جمله 90 شرکت بزرگ و بیش از 50 مجموعه استارت آپ( به یک شرکت با کسب و کار نوپا که عمدتا حول محور فن آوری شکل گرفته و ظرفیت رشد بالایی دارند اطلاق می گردد)، 7 شرکت با سرمایه گذاری مشترک خارجی، 15 شرکت با مدیریت ایرانیان بازگشته از خارج از کشور و در مجموع با 4 هزار نفر نیروی انسانی در پارک فعالیت دارند.
       در پارک پردیس 935 قلم کالا برای ارائه  به بازارهای داخلی و خارجی تولید می گردد و ارزش صادراتی محصولات دانش بنیان پارک در سال 1395 حدود 22 میلیون و دویست هزار یورو  بوده است. مراکز تحقیق و یا دفاتر مهندسی شرکتهای مستقر در پارک فن آوری پردیس در پنج گروه الکترونیک، انفورماتیک، مکانیک و اتوماسیون، مواد جدید،شیمیایی و دارویی و زیست فن آوری مشغول به فعالیت می باشند و بستر مناسبی برای همکاری متخصصان و  دانش پژوهان ایرانی مقیم خارج از کشور  با این پارک ایجاد گردیده است.
      انجام طرح‌های مهمی همچون جايزه مصطفي(ص)، نمايشگاه بين‌المللي فناوري و نوآوري (اينوتكس)، ايجاد مركز فن بازار ملی ایران،برگزاری فستيوال‌ها و نشست‌های تبادل فناوری، مشاركت در راه‌اندازی بورس شركت‌های دانش‌بنیان با سازمان بورس و اوراق بهادار، ايجاد و راهبري مركز شتابدهي نوآوري، راه‌اندازی صندوق توسعه فناوری‌های نوین، مشاركت در راه‌اندازی مدل سرمایه‌گذاری ریسك‌پذیر (VC) در كشور، برگزاری دوره‌ای برنامه‌های ارتباط صنعت و دانشگاه و تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی، مشاركت در تعریف اولین شهر تخصصی كشور با ماموریت علم و فناوری، راه‌اندازی مركز خدمات تخصصی فناوری، ایجاد بوستان دانشمندان ایران و جهان و انعقاد میلیاردها ریال قرارداد تجاری‌سازی یافته‌ها و دستاوردهای واحدهای فناور عضو را می‌توان از مهم‌ترین اقدامات ستاد پارك از بدو تاسیس تاكنون برشمرد.

به منظور دستیابی به اطلاعات بیشتر و ظرفیت های همکاری علمی با این پارک و نیز مشاهده فیلم و تصاویر در این خصوص لطفا بر روی پیوند زیر کلیک فرمایید.

http://techpark.ir/content.php?pagename=History


١٤:١٢ - 1397/06/02    /    شماره : ٥٣١٧٩٧    /    تعداد نمایش : ٢٣٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران